آخرین اخبار

جنگلانه

همراه با 230 سازمان مردم نهاد "بخش فرهنگي كارگروه روابط عمومي هيئت كوهنوردي استان گيلان "  نيز فردا در طرح جنگلانه شركت ميكند . جنگلانه مشارکتیست خودجوش به مناسبت دهه تنوع زیستی که با همکاری تشکل‌ها و سازمان‌های غیردولتی و با هدف تازه‌داشتن عرصه‌های جنگلی و تنوع زیستی در سراسر کشور، شناخت و حمایت از گونه‌های گیاهی در معرض خطر (بومی) و آشنایی با روش کاشت آن‌ها برگزار می‌شود. این برنامه ملی بصورت هماهنگ در روز جمعه 27 آذرماه در برگزار ميگردد. نام هئيت گيلان در ليست خانواده جنگلانه در استان گيلان با مراجعه به لينك طرح جنگلانه در زير اين متن قابل مشاهده است .

بهترین شکل نگهداری و تازه‌داشتن طبیعت کشورمان با حضور و نقش پررنگ جوامع محلی هرمنطقه میسر می‌شود، چرا که در طی سالیان دراز مردم هر منطقه هم‌زیستی با رویشگاه‌های محل زندگی خود را آموخته‌اند.

این پروژه کاملا متکی به توان تشکل‌ها و سازمان‌های غیردولتی و جوامع محلی و علاقمندان به طبیعت ‌می‌باشد و هیچ مبلغی بابت اجرای این پروژه دریافت نگردیده است. جنگلانه به مدت ۵ سال از ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۰ به مناسبت دهه تنوع زیستی( ۲۰۱۰-۲۰۲۰) خدمت گزار خاک میهن است.