دلایل بی‌تمایلی جوانان به ازدواج و فرزندآوری بی‌اساس است

به گزارش ایرنا، آیت الله رسول فلاحتی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه رشت با اشاره به فرارسیدن اول ذیحجه سالروز ازدواج مبارک حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) اظهار داشت: در امر ازدواج با ۲ پدیده دور از عقل و شرع مواجه هستیم که یکی بالارفتن سن ازدواج دختران و پسران و دیگری عدم فرزندآوری و یا تعداد کم فرزندان است.

وی دلایل مطرح شده برای این دو پدیده را بهانه های بی پایه و اساس عنوان کرد و گفت: با توجه به پیری جمعیت و کم فرزندآوری توسط زوج ها، دولتمردان ما باید تدابیر لازم را برای جوان شدن جامعه همانند بعضی از کشورهای دیگر فراهم کنند که البته در این زمینه، همه ما مسئول هستیم و با توجه به مقام و مسئولیتی که داریم باید در این بخش گام برداریم.

نماینده ولی فقیه در گیلان افزود: از سوی دیگر هر شخصی که قصد سرمایه‌گذاری در کشور دیگری را دارد، ابتدا به جوانی جمعیت آن کشور نگاه می کند که این یک امر طبیعی است و در موارد دیگر نیز توجه همه، به جوانی جمعیت یک کشور است که به همین دلیل جوانان ما باید به امر مقدس ازدواج، توجه ویژه‌ای داشته باشند.

ملت ما جنایتهای آمریکا را فراموش نمی‌کند

امام جمعه رشت در ادامه به در پیش بودن سالروز شهادت حجاج ایرانی نیز اشاره و بیان کرد: در ششم ذیحجه سال ۶۶، زائران ما توسط آل سعود در عربستان به شهادت رسیدند و همان زمان امام راحل فرمودند که منتظر ذلت آل سعود هستیم که هم اینک نیز شاهدیم که یکی از این ذلت‌ها، توسط ملت یمن انجام شده و ذلت‌های دیگر آنان نیز فرا خواهد رسید.

آیت الله فلاحتی همچنین به در پیش بودن سالروز شهادت تعدادی از هموطنان بی گناه ایران توسط استکبار جهانی اشاره و خاطرنشان کرد: ناو آمریکایی وینسنس آمریکا یک هواپیمای مسافربری را مورد هدف موشکی قرار داد و ۲۹۰ نفر از هموطمنان بی گناه ما را به شهادت رساند.

نماینده ولی فقیه در گیلان اظهار کرد: این جنایت در تاریخ آمریکا یک لکه سیاهی است که همیشه ماندگار خواهد ماند و بر اساسی فرموده مقا معظم رهبری ، از روز ششم تا ۱۲ تیر ماه باید به نام حقوق بشر آمریکایی نامگذاری شود و در این هفته، جنایتهای آمریکا به جهانیان ارایه شود.

امام جمعه رشت افزود: جنایتهای آمریکا در جهان به خصوص جنایتهای این استکبار جهانی در حق ملت ایران کم نیست و در تاریخ، چیزی جز جرم و جنایت از دولتمردان آمریکا مشاهده نکردیم و به همین دلیل ملت ما هیچگاه جنایتهای آمریکار را فراموش نمی‌کند.

آیت الله فلاحتی در خاتمه گفت: با این وجود متاسفانه هنوز تعدادی، خواهان کنار آمدن با آمریکا هستیم اما آنان باید بدانند که از آمریکا جز جرم و جنایت چیز دیگری به ملت ایران نخواهد رسید چون تاریخ این امر را ثابت کرده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *