مشکل توزیع آب آستارا حل شد؛ شرایط در حالت عادی قرار دارد

محمد مهدی شیرزاد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح کرد: در روزهای گذشته بعضی از فعالان فضای مجازی و به اصطلاح مدیران کانال های خبری در شبکه های اجتماعی با ارسال تصاویر اتفاقات اجتناب ناپذیر نظیر شکستگی لوله آب و کدورت مقطعی بعد از رفع شکستگی ها، قصد اخاذی مالی از شرکت آب و فاضلاب در قبال منتشر نکردن آن تصاویر را داشتند.

وی ادامه داد: حتی یکی از این مدیران کانال های خبری یا به اصطلاح خبرنگارنماها، حتی شماره کارتی را نیز از طریق پیامک به ما ارسال کرده است تا مبلغ و وجهی را به شماره کارتش واریز کنیم تا از پخش تصاویر اتفاقات شبکه آبرسانی امتناع ورزد.

شیرزاد با اظهار تاسف از نیت برخی کاربران فضای مجازی و حرکت آنها برخلاف مصالح و منافع همشهریان خود، گفت: خوشبختانه شرایط ذخیره و توزیع آب شهر، برای این ایام پایدار و تثبیت شده است و گزارش روزانه کار در اختیار ستاد خدمات سفرهای نوروزی و مدیران ارشد شهرستان قرار می گیرد.

وی افزود: با وجود افزایش کدورت آب تصفیه خانه بهارستان به علت ریزش برگ ریزه های درختان در رودخانه و نوسانات تولید و افزایش بی سابقه مصرف آب، سطح مخازن آب شهر آستارا و روستاهای بهره مند از آب، پایدار است و در بخش لوندویل نیز شرایط مطلوب و عادی می باشد.

مدیر شرکت آب و فاضلاب آستارا از ثبت چهار گزارش شکستگی لوله و ۲ گزارش کدورت آب در سامانه ۱۲۲ این شرکت در روز گذشته (دوشنبه) خبر داد و گفت: اتفاقاتی این چنین غیرقابل اجتناب است اما همکاران متعهد و دلسوز ما به محض دریافت گزارش از سامانه، به رفع اشکال و خدمات رسانی سریع اقدام می کنند.

شیرزاد به مشترکان محترم آب و فاضلاب و شهروندان توصیه کرد: خبرها و اقدامات و حتی کاستی های حوزه آب و فاضلاب را از رسانه های رسمی دریافت کنند و با بی اعتنایی به فعالیت مسموم چند فعال یا به اصطلاح مدیر کانال خبری، به آنها اجازه ندهند تا خدمات آب و فاضلاب سیاه نمایی شود.
وی از مشترکان خواست: گزارش های حوادث و اتفاقات آب و فاضلاب را به طور مستقیم به شرکت آب و فاضلاب شهرستان یا با سامانه ۱۲۲ به شرکت آب گیلان اعلام کنند تا بدون درنگ پیگیری و رفع مشکل شود.

مشکل توزیع آب آستارا حل شد و شرایط در حالت عادی قرار دارد

مدیر شرکت آب و فاضلاب آستارا رودخانه و تصفیه خانه بهارستان آستارا را تنها زیرساخت آب این شهرستان اعلام کرد و افزود: با توجه به حضور پر شمار گردشگران و مسافران نوروزی، میزان مصرف آب از تولید آن بیشتر است اما با تلاش شبانه روزی همکاران از قطعی و افت فشار آب جلوگیری می کنیم و با پیگیری های مستمر و تکمیل طرح آبرسانی آستارا ، مشکلات این حوزه در سال های آینده مرتفع خواهد شد.

شهرستان مرزی و گردشگرپذیر بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی علیه غرب استان گیلان، مرز جمهوری آذربایجان و همسایگی استان اردبیل واقع شده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *